Jan Svoboda prezidentem „Heritage Hotels of Europe“

Asociace "Schlosshotels & Herrenhäuser", "Historic Hotels of Slovakia" a "Hungarian Castle Hotels Association" spojily více než 100 historických hotelů v 9 zemích. Jsou mezi nimi umělecké a kulturní historické skvosty jako zámek Leopoldskron v Salzburgu, secesní hotel Elizabeth v Trenčíně nebo zámecký hotel Szidónia v Röjtökmuzsaj nedaleko Neziderského jezera.

Touto exkluzivní spoluprací dávají tři zakládající prezidenti Eszter Gulyás (Maďarsko), Jan Svoboda (Slovensko) a Max Eidlhuber (Rakousko) silný signál: fúze představuje novou celoevropskou síť hotelů, které posílí kulturní turismus, jenž má velkou budoucnost. Z této spolupráce tedy budou profitovat jak hotely, tak i turisté.

 Heritage Hotels of Europe" v současnosti zahrnuje hotely v Rakousku, Maďarsku, Slovensku, České republice, Slovinsku, Itálii, Chorvatsku, Německu a Švýcarsku. Cílem je nabídnout širokou paletu historických hotelů po celé Evropě. Připravuje se také vstup dalších nových zemí, aby byla nabídka ještě zajímavější. Zájem turistů o speciální ubytování spojené s historií a tradicemi totiž roste.

"Spojení evropských hotelů je pozvánkou k poznávání historie a kulturního dědictví s přesahem hranic sjednocené Evropy", říká Jan Svoboda, prezident asociace Heritage Hotels of Europe. "Zároveň jsem poctěn, že si mne valná hromada vybrala za prezidenta - je to čest nejen pro mě, ale zároveň důkaz toho, že i malá země jako Slovensko může mít v evropském kontextu důležité slovo", dodal Jan Svoboda.

 Jan Svoboda je hoteliérem s dlouholetými zkušenostmi a množstvím ocenění (Hoteliér roku 2015, World Luxury Hotel Awards 2016 a 2017, Historic Hotels of Europe Awards (2015 a 2016), European Boutique Hotel Award 2017), prezident asociace Historické hotely Slovenska, viceprezident Svazu cestovního ruchu SR a viceprezident Svazu hotelů a restauraci SR, jediný člen European Hotel Managers
Association ze Slovenska.

Galerie